Krawiec Jokera

7 sierpnia 2011

Inspiracje do własnych zestawów można czerpać zewsząd – dziś będzie to strój Jokera z Batmana, w roli modela: Jack Nicholson. Oranże, turkusy, fiolety, kratki, granat kapelusza, aksamit na dłoniach i czerwona pomadka. Dzieło owo wyszło spod ręki mistrza igły i nitki Tommy’ego Nutter’a.

Źródło:http://3.bp.blogspot.com/-KglKFXLkoG4/Te6TVX4fTlI/AAAAAAAAANU/0yjoKTI9iZU/s1600/jack.jpg

Kiedy w latach siedemdziesiątych Savile Row (ulica znana z zakładów męskich krawców w Londynie) kojarzyła się raczej z czasami minionymi, Thomas Nutter wspólnie z Edwardem Sextonem otworzyli tam pierwszy zakład krawiecki z oknami wystawowymi i tym samym sprawili, że ich sklep był jasny i zapraszający do wejścia. Klientelę stanowili m.in. Mick Jagger, Elton John, The Beatles oraz Twiggy. W późniejszym okresie praktykantem u Nutter’a był… John Galliano.

Retrospektywę osiągnięć tego rewolucyjnego twórcy można oglądać do 22. października w londyńskim Fashion and Textile Museum. Poza strojami zaprojektowanymi m.in. dla Eltona Johna (nawiasem mówiąc, sądząc po stroju muzyk jest niewysoki i barczysty ;)), można zobaczyć również odtworzoną pracownię krawiecką (dziś nazwalibyśmy ją atelier ;)) oraz ubranka, jakie uszył dla dzieci znajomych.

Fot. modologia

Link do strony wystawy: http://www.ftmlondon.org/exhibitions/future/detail/?ID=67