Art & Fashion Festival 2011 w Poznaniu

15 sierpnia 2011

Piąta edycja poznańskiego Art&Fashion Festival przed nami – rezerwujemy dziewięć październikowych dni na zastrzyk inspiracji, wiedzy i dobrej zabawy. Start 11. października – na otwarcie imprezy wpisany już jest wykład Malcoma Barnarda, autora książki „Fashion as Communication”. Cieszy mnie to o tyle, że była to jedna z pierwszych książek, jakie przeczytałam w temacie modowym i uważam, że to jedna z najlepszych publikacji ostatnich lat z tego zakresu. Napiszę o niej więcej przed spotkaniem z autorem, a póki co zaznaczam kolorowo ten termin w kalendarzu ;)


Na stronie festiwalu jest już także informacja o pokazach filmów „z akcentem modowym”, m.in. „Ostatnie tango w Paryżu”, „Żółta łódź podwodna” czy „Tootsie”. Filmy poprzedzi prelekcja prof. Marka Hendrykowskiego, którego książka „Film i moda” nie tak dawno miała swoją premierę.


Jednak crême de la crême na dzień dzisiejszy są warsztaty: projektowania ubioru, ilustracji, dziennikarstwa modowego, projektowania biżuterii, fotografii i warsztaty filmowe. Oferta atrakcyjna, a nagroda jeszcze lepsza – wyjazd na kurs mody do Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie :) Jest więc o co zawalczyć, niemniej warto wczytać się w regulaminy konkursowe, bo udział w warsztatach jest płatny – szkoda, żeby to kogoś zaskoczyło.


Póki co, czekamy na dalsze szczegóły, a aktualności można sprawdzać na stronie głównej festiwalu.


Czy ktoś z Was się wybiera?