1:0 dla Vogue

30 sierpnia 2011

Idę sobie przez empik krusząc bagietką, zaglądam do działu czasopism zagranicznych, jak zwykle przeżywam sposób przeliczenia ceny z eurasków i funciaków na polskie złote, patrzę, patrzę i wydaje mi się, że widzę podwójnie. Pewnie kara za kruszenie, myślę sobie, dosyć wyrafinowana (a może to z głodu było?). Oto okłada hiszpańskiego Vogue’a z sierpnia:

Źródło: http://www.fotolog.com/felisin/46558331

A tuż obok niemieckie wydanie Elle z września:

Źródło:http://art8amby.wordpress.com/2011/08/16/milla-jovovich-for-elle-germany-september-2011/

Czy to przypadek, czy akurat moda na nakrycia głowy rodem ze służb mundurowych przed nami? Pewnie nie zwróciłabym na to uwagi, gdyby nie to, że wczoraj na poznańskich targach mody mignęła mi kobieta z torebką o kształcie takiej właśnie czapki – co najwyraźniej wryło mi się w mózg bardziej niż podejrzewałam i dlatego te okładki tak podrażniły moje neurony. Niemniej, 1:0 dla Vogue’a, bo pierwszy promował czapeczkę.

Targi mody to osobna historia, do której wrócę lada moment, a tymczasem obieram kierunek Łódź.

P.S. (7.09.2011) A oto i polskie wydanie Elle z października, które właśnie pojawiło się w kioskach – widać wędrówkę czapkowej okładki z zachodu na wschód…

Źródło: http://elle.burdamedia.pl/  

  • http://www.blox.pl/html?page=userProfilePreview&username=sherilyn sherilyn

    nie pierwszy :) pierwsi w tym sezonie byli projektanci. choćby na FW w takich czapeczkach zaprezentowały się modelki Moschino czy Louis Vuitton. :)

  • http://modologia.blox.pl/html modologia

    Dzięki za informację :)