Baskinka prawdę Ci powie

27 marca 2012

„Pokaż mi, co masz na sobie, a powiem Ci, czy usiłujesz ukryć, że jesteś w ciąży”: ta oto gorzka refleksja płynie dla mnie z lektury „Wysokich Obcasów” (nr 11 (666) z 17 marca 2012).

Przede wszystkim, żeby sprawiedliwości stało się zadość, sama na to nie wpadłam, ale dostałam w komentarzu informację od autorki bloga Dziecioza.

Co to jest baskinka, to pewnie większość z Was wie, ale wiecie do czego można ją wykorzystać? Poza wykazaniem się znajmością najnowszych trendów? Malutki opis, a tyle zamieszania.

Właśnie: baskinka jest świetna na rozmowę kwalifikacyjną, bo dobrze tuszuje wczesną ciążę.

Nie ma to jak pokazać kobiecie w ciąży, jak może oszukać swojego potencjalnego pracodawcę. I napisano to w WO…

Naprawdę chciałabym zobaczyć gdzieś obok jakąś emotikonkę sugerującą, że to żart – marny, bo marny, ale nie na serio. Ale to wcale tak nie wygląda, dla mnie to w ogóle nie jest śmieszne. Po tylu stronach przeznaczonych na różnego rodzaju artykuły o sytuacji kobiet na rynku pracy, o tym, jak postrzegane są młode mamy i o tym, że kobiety są pracowite, elastyczne i szybko się uczą – po prostu dochodzę do wniosku, że drzewa ginęły za darmo poświęcając się na papier. Taka bzdurna sugestia, jak można ukryć ciążę na rozmowie kwalifikacyjnej (bo przecież inaczej kobieta nie dostanie pracy) – po co to? To ma komukolwiek pomóc, ta „podpowiedź”?

I oczywiście, każdy ma prawo zbłądzić, itepe, itede – również redaktorka WO. Może to wcale nie miało ukazać się w druku? Może…?

Wpis jest podyktowany żalem i goryczą – emocje wzięły górę. 

 • http://www.vintagegirl.blox.pl/ vintage_girl

  Ja też nie mogłam w to uwierzyć…wpis w stylu Cosmopolitan, a nawet gorzej.

 • http://modologia.blox.pl/html modologia

  @VintageGirl: po prostu szkoda baskinki

 • http://efektyuboczne.blogspot.com/ efekty_uboczne

  O mój Boże – tego się nie spodziewałam i nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Komentarz wyjątkowo nietrafiony i aż nie chce mi się wierzyć, że to WO. Chyba jakiś nieznośny pan to napisał ;)

 • http://modologia.blox.pl/html modologia

  @efekty_uboczne: autorką artykułu o trendach na najbliższy sezon jest pani Katarzyna Świeżak. Przyznam, że w pierwszym odruchu też sobie pomyślałam, że stworzył to chyba jakiś facet (niech żyją stereotypowe skojarzenia!), ale sprawdziłam i jako żywo – kobieta ;) Choć po ochłonięciu myślę, że myślenie nie ma płci ;)

 • http://www.blox.pl/html?page=userProfilePreview&username=krywulka krywulka

  Też miałam te Obcasy w ręku, też widziałam komentarz i on mnie po prostu rozbawił. A to dlatego, ze odebrałam go jako ironię! Na którą moze sobie pozwolić gazeta, która najwięcej chyba miejsca z polskich mediów poświeca matkom pracujacym, zjawisku płatnych urlopów macierzyńskich, wyrównywaniu szans w pracy etc.
  Uważam, że powyższe komentarze to nadinterpretacja wynikająca z oderwania od kontekstu.
  Gdyby to napisał Cosmopolitan, rzeczywiście można by się wkurzyć.

 • http://modologia.blox.pl/html modologia

  @krywulka: Ciekawe spostrzeżenie. Pozostaję jednak przy swoim zdaniu – dla mnie to wcale nie jest zabawne, bez względu na to, w jakiej innej gazecie taki podpis pod zdjęciem by się znalazł. Myślę też, że żaden z komentarzy nie jest nadinterpretacją, tylko po prostu to są różne interpretacje przefiltrowane przez własny światopogląd. Ironię natomiast widzę w tym, że właśnie w WO takie zdanie się pojawiło, a nie w samym zdaniu. Dziękuję za komentarz.