Wolę czytać

2 czerwca 2012

Może znacie, może nie znacie: przy Instytucie Historii Sztuki UAM w Poznaniu pojawiło się czasopismo „Wolę Oko”. Jego drugi numer jest w całości dedykowany tematowi mody.

Źródło:  http://woleoko.com/

Numer otwiera wywiad z Haliną Mrożek, o wystawie której („Między rzeźbą a modą”) kiedyś wspominałam. Kontynuacją tego projektu jest wystawa w Częstochowie „MATERIE PERSONY. Ekstremalna moda Haliny Mrożek”, która rozpoczenie się 15. czerwca. Szczegóły tu.

Jednak niezaprzeczalną perełką tego numeru jest artykuł Valerie Steele z nowojorskiego Fashion Instutite of Technology. Mało które nazwisko w „świecie mody” jest tak cenione, jak ta postać właśnie. W zwiazku z czym pojawienie się (jako autork/ka artykułu) na sąsiadujących stronach jest niewątpliwie swoistą przyjemnością (jedni chcą siedzieć obok Anny Wintour na pokazie mody, inni chcą wystąpić w spisie treści obok Valerie Steele – kwestia preferencji ;)).

Pełen spis treści prezentuje się następująco – o tu.

To wydanie można sobie zamówić indywidualnie. Zamówienia można składać mailowo (woleoko@gmail.com), a koszt egzemplarza to 10zł przy odbiorze osobistym w Poznaniu lub
12 zł z wysyłką.

Szczegóły co do kolejnych numerów pisma możecie śledzić na profilu czasopisma na fejsbuku.

Redakcji należą się gratulacje z racji bardzo sprawnego zgromadzenia tekstów i wydania czasopisma, a przede wszystkim: świetnego pomysłu poświęcenia numeru zagadnieniom mody właśnie.

  • http://www.efektyuboczne.blogspot.com/ efekty_uboczne

    O, dziękuję za informacje, bo oczywiście nie mogłam przypomnieć sobie nazwy :) Zamawiam!