Kiedyś na Capri…

9 lipca 2012

Fala upałów przypomniała mi o drugiej z mediolańskich wystaw, którą odwiedziłam. Była to wystawa fotografii „Tribute to Capri”. Zdjęcia w większości autorstwa Valerio Di Domenico, który jest określany mianem „ojca paparazzi”. A na jego zdjęciach: Liz Taylor, Brigitte Bardot, Clark Gable, Audrey Hepburn czy Gina Lollobrigida i wielu innych.

Okres: lata sześćdziesiąte. Miejsce: Capri. Zdjęć około 50 – w sam raz, żeby się nie znudzić i cokolwiek zapamiętać (np. na jednym ze zdjęć był mężczyzna, którego imię i nazwisko nic mi nie mówiło, ale na szczęście ktoś, kto tę wystawę zorganizował, pomyślał o takich zwiedzających jak ja i pod zdjęciem znalazło się wyjaśnienie, że ów pan to „Tarzan” – i wszystko stało się jasne ;) Był to jednak Tarzan w wersji o dobre 30 kg starszy…).

Można było zerknąć na m.in. Ritę Hayworth:

Źródło: http://vivimilano.corriere.it/arte-e-cultura/tribute-to-capri_201420778139.shtml

Wystawa była za darmo, zwiedzających nikt nie pilnował, czy aby zachowują się jak na wystawę fotografii przystało. Trochę szkoda, że nie było żadnego katalogu, a zdjęć w sieci jest jak na lekarstwo, więc jak nie udało się zobaczyć na żywo, to w ogóle się nie uda. Ale same zdjęcia przyjemne i kolejny przykład na to, że Scott Schumann nie był pierwszy ;)