Kurtka „Wiem-Gdzie-Jesteś”

13 sierpnia 2012

Telefon komórkowy, odtwarzacz MP3, słuchawki, mikrofon i wodoodporna klawiatura na rękawie plus owo „coś”, co podobno stanowi o wyjątkowości tego projektu: „oko GPS” (GPS-eye). Owo oko pozwala zlokalizować osobę noszącą kurtkę o wdzięcznej nazwie Know-Where-Jacket. Kurtkę powołały do życia firmy Interactive Wear oraz GPSoverIP GmbH.

Oko pozwala wyśledzić nasze położenie tu i teraz, czasem nawet wewnątrz budynku. Z jednej strony może być wykorzystywana ze względów bezpieczeństwa podczas górskiej wspinaczki czy żeglowania, ale z drugiej – po prostu do wyśledzenia przez pracodawcę, gdzie akurat podziewa się pracownik ;) Jednak co to za problem „przypadkiem” zostawić kurtkę akurat tam, gdzie człowiek być akurat powinien?

Kurteczka prezentuje się o tak:

Źródło: http://www.presseagentur.com/interactivewear/detail.php?pr_id=832&lang=en

Więcej o tym projekcie możecie poczytać tutaj. Ciekawe, czy to się kiedyś przyjmnie w masowej produkcji, a patrząc na kolor prototypu pojawia się natrętne pytanie: jak to prać? ;)

Jeśli o mnie chodzi, to mój poziom gadżeciarstwa w zupełności satysfakcjonowałaby lampka w torebce, klawiatura na przedramieniu to już absolutny zbytek ;)