Buty po lwowsku i Versace na litry

30 września 2012

We Lwowie najwyraźniej wiedzą, co należy uczcić rzeźbą z zieleni: otóż obuwie. Skąd, jak i dlaczego na rondku przy Hotelu Lwów stoją owe rzeźby z żywopłotu obrazujące po jednej sztuce kozaka, szpilkę i półbuta – nie wiem. Ale sam pomysł jawi mi się jako zabawny, szkoda tylko, że ciut zaniedbany. Fantazja ludzka granic nie zna, a hołd obuwiu można składać wszelako.

Szpilka w przybliżeniu zdradza, że pierwotnie był w niej chyba jakiś kwiaciany wkład:

Natomiast kozaczek, proszę państwa, w kozaczku można dopatrzeć się ocząt i otworu nosowo-gębowego. Być może kozaczek chce nam coś powiedzieć? Że też ukraińskie media tego nie wyłapały… Widzicie to, prawda? Bo jeśli nie, to chyba muszę sobie coś przemyśleć.

Przy okazji w temacie obuwia za wschodnią granicą warto sięgnąć do artykułu w „Polityce” pt. Szpilki na prospekcie Lenina. Lwów i Murmańsk leżą od siebie daleko, ale i lwowskie sklepy obuwnicze, i wieczorne obserwacje potwierdzają, że również Ukrainki upodobały sobie niebotyczne szpile.

Z kolei na polsko-ukraińskiej granicy znajduje się sklep, w którym markowe perfumy można kupić w „Litrze” – logo wygląda znajomo, prawda?

Co jeszcze?

W prawdziwie blogerskiej relacji z wyjazdu powinny znaleźć się zdjęcia spożywanych pokarmów, ale w tym zakresie mogę jedynie bezzdjęciowo polecić Wam kawę po wiedeńsku i apfelstrudla w wiedeńskiej kawiarni we Lwowie. Kawiarnia istnieje nieprzerwanie od … (i tu patrzę, że nie zanotowałam :/) – powiedzmy, od ponad 150 lat z górką ;) Apfelstrudel naprawdę dobry, ale nie miał szans na fotkę – został ekspresowo pożarty (co w sumie to dobrze o nim świadczy ;)).

Taki króciutki wyjazd, a tyle radości :) Po weekendzie wracamy do książek – cieszycie się, prawda? ;)

  • http://www.blox.pl/html?page=userProfilePreview&username=muzealnemodyblogspotcom muzealnemodyblogspotcom

    O ile dobrze pamiętam, to prawie 200 lat, bo była data 1829 :)))

  • http://modologia.blox.pl/html modologia

    @muzealne_mody: dzięki, liczyłam na to, że mnie oświecisz (=sprawdzisz na zdjęciach ;))