Z pomocą dziadka

8 grudnia 2012

Przyjrzyj się modelce na zdjęciu poniżej – idealna figura, zgrabna nóżka, zawadiacka, krótka fryzurka:

Foto via.

A teraz rzuć okiem z nieco bliższej perspektywy:

Foto via

Pytanie, które nasuwa się naturalnie: co ten starszy pan robi w ubraniach dla nastolatki?

Najpierw androgniczni modele prezentujący na wybiegach ubrania dla kobiet, w ostatnim sezonie modelka Saska de Brauw w męskim garniturze od YSL – a teraz do tego grona igrająych nie tylko z płcią, ale i z wiekiem dołącza Liu Xianping, którego widzicie na powyższej fotografii.

Ten pan pomaga w ten sposób swojej wnuczce w promocji jej sklepu internetowego Yeukou. 72-latek o figurze nastolatki pozuje w sposób znajomy nam z różnych fotografii zachęcających do kupna ubiorów i najwyraźniej za nic ma społeczne konwenanse. I chwała mu za to. Najwyraźniej ostatnią rzeczą, jaką usłyszał od wnuczki było „w Twoim wieku to nie wypada”.

Nie wiem, czy komuś może to wydać się kontrowersyjne, bo zdjęcia nie są wulgarne, brak przemocy i golizny, więc to o czym tu pisać. I jeszcze pan robi to, co robi, bo chce pomóc wnuczce, czyli motywacja ze wszech miar szlachetna (a przy okazji łagodnie kruszeje ten paskudny bastion „to nie wypada” – bo w sumie: dlaczego nie?)

 • http://www.efektyuboczne.blogspot.com/ efekty_uboczne

  „Nie chcę już tej bluzki..oddam dziadkowi”? ;)) Trochę przerażająco to wygląda, zawsze mnie zastanawia, kogo te zawirowania z płcią i wiekiem mają przekonać do zakupów. Mnie jakoś nie przekonują (żadne Andreje Pejice też nie)… ;)

 • http://zdrowiemodauroda.wordpress.com/ hardaska

  Z daleka calkiem zgrabnie wygladają te kreacje. Moze to calkiem dobry pomysl na reklamę. Bo jak robia sympatyczną nastolatkę z dziadka. To jakie cudo wyjdzie z przeciętnej nastolatki. A jak wiadomo reklama jest dzwignią handlu. A dobrze by byla oryginalna i by się o niej duzo mowilo. Moze nawet mniej wazne czy dobrze czy zle. Wazne by byl szum. A szum pewnie jest bo rozmawiamy o tym na drugim koncu swiata. Więc program zapewne zostal wykonany w 200% (a moze i więcej). hardaska

 • http://modologia.blox.pl/html modologia

  @efekty_uboczne: tak się zastanawiam, czy akurat takie rozwiązanie ma być dodatkową zachętą do zakupów i myślę, że niekoniecznie. Może po prostu tak się złożyło, że dziadek dzięki swojej figurze mógł pomóc wnuczce? Z zabaw z płcią czasami coś wynika (kobiety noszą w końcu spodnie), albo i nie. Ale znowu: może po prostu dziadek i Andrej mają „lepszą” figurę do prezentowania ubrań dla kobiet? Jakkolwiek absurdalnie to brzmi ;)

  @hardaska: oczywiście, efekt „publicity” został osiągnięty patrząc na to, że blogerka na antypodach pisze o tym zjawisku, ale raczej szumu z tego tytułu nie ma w internecie. Zgadzam się: rozwiązanie nietypowe, ale czy skuteczne? Jak dla mnie to ciekawe zjawisko, ale ani mnie zachęca, ani zniechęca do kupna. Być może dlatego, że nie mam figury dziadka? ;)