Obroże na kleszcze dla psów.

Lato jest wspaniałą szansą, żeby dać czas waszemu psowi. Wycieczka wraz z ukochanym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, aby zrelaksować się, jednocześnie ofiarując pupilowi chwilę. W lecienależy uważać na kleszczach, ponieważ nasze czworonogi mogą być na nie podatne. Psy, które potrzebują dużo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, takie jak labradory, często mają kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą obrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom wyróżniają się długą skutecznością ,a także niewielką ceną. Są dostępne na potrzeby psów różnych rozmiarów, dzięki czemu bez problemu kupimy rozmiar dopasowaną do wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych są olejkami eterycznymi oraz lekami przeciwpasożytniczymi. Te drugie charakteryzują się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Ilość środka działającego na kleszcze musi być dopasowana do wagi psa, trzeba więc sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża przeciw kleszczom jest odpowiednia.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż na kleszcze jest firma Bayer, sprzedająca obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże dla psów – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla psów powyżej 8kg. Obroże Foresto działają zarówno na kleszcze i przeciw pchłom, przez co dają kompleksową opiekę psa. Obroża dla psa chroni skutecznie przez 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych chorób, jak borelioza, babeszjoza lub erlichioza. Zwierzaki chętnie przebywające w zaroślach, na przykład labradory, potrzebują szczególnej ochrony w postaci środków na kleszcze, dlatego, że infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi zagrożenie utraty zdrowia naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko zaatakowania zwierzaka przez kleszcza, dzięki czemu pozwala ochronę przed poważnymi chorobami. Dla labradorów, kochające pływanie wymagana jest dodatkowa profilaktyka, na przykład w postaci zakropień zawierających środek na kleszcze albo profesjonalne płyny do mycia działające na kleszcze. Żeby zabezpieczyć naszego psa w trakcie letniej wycieczki należy sprawić sobie pewne preparaty na kleszcze dla psa.

sucha karma dla psa